₹ 320000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 75 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 300V-470V |
| Brand | Selvon |
| Output Voltage | 400V |
₹ 487000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 125 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 300V-470V |
| Brand | SELVON |
| Output Voltage | 400V |
₹ 443000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 300V-470V |
| Output Voltage | 400V |
₹ 30000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 440 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Selvon |
| Usage/Application | Chemical Industry |
| Frequency | 50-60 Hz |
| IP Rating | IP 54 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Sahaj Attri (Marketing Specialist)
Selvon Instruments Pvt. Ltd.
C-48, Electronic City, Sector-63, Noida
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India